Over deze monitor

Over de Palestina Monitor

De Parlementaire Palestina Monitor van The Rights Forum maakt het politieke debat over Palestina/Israël transparanter.

Wat is het

Wat is de Parlementaire Palestina Monitor?

Een grote meerderheid van de Nederlanders wil een rechtvaardiger Palestina-beleid. Toch komt dat in Den Haag niet tot uiting.

De Parlementaire Palestina Monitor van The Rights Forum maakt het politieke debat over Palestina/Israël transparanter. Door parlementaire informatie overzichtelijk te verzamelen en toegankelijk te maken, willen wij bijdragen aan betere democratische controle op het debat.

Werking

Hoe werkt het?

De Monitor haalt informatie over moties, Kamervragen, Kamerleden en bewindspersonen uit de database van de Tweede Kamer en filtert deze op relevantie voor het Palestina-Israël-debat met behulp van trefwoorden. De resultaten worden vervolgens overzichtelijk in de Monitor weergegeven.

Meld u hier aan om e-mailmeldingen te ontvangen zodra nieuwe Palestina-gerelateerde moties of Kamervragen verschijnen.

Debatverslagen en informatie van de Eerste Kamer zijn momenteel nog niet beschikbaar. Verdere ontwikkeling is nodig om deze toe te voegen. Wilt u daaraan bijdragen? Steun ons!

Welke periode

Hoe ver gaat de data terug?

Moties, Kamervragen, Kamerantwoorden en brieven van de regering gaan in de Monitor terug tot 2005-2008. Vergaderdocumentatie rond debatten, zoals de agenda, debatverslagen, besluitenlijsten en stemmingslijsten, is beschikbaar vanaf januari 2024.

Wie verder terug zoekt dan die grens vindt dus wel de moties en Kamervragen uit die jaren, maar niet de vergaderingen waarin ze besproken zijn.

Bekijk de precieze begindatums per onderdeel
Onderdeel Data vanaf Eerste relevante item
Wetgeving1-5-200116-12-2008
Kamerantwoorden26-1-20058-10-2008
Moties1-11-200525-9-2008
Kamervragen31-1-200711-6-2007
Brieven regering26-2-200816-1-2009
Convocaties11-12-201910-1-2024
Agenda (activiteiten)4-1-202416-1-2024
Debatverslagen16-1-202426-3-2024
Verslag commissiedebat17-1-202414-5-2024
Besluitenlijsten15-1-202416-5-2024
Stemmingslijsten16-1-202421-5-2024

Data vanaf is het oudste stuk van dat type in de Monitor. Eerste relevante item is het oudste stuk dat de Monitor als relevant voor Palestina/Israël heeft aangemerkt. Tussen die twee datums zit dus wel data, maar geen treffer. Peildatum: 16 september 2026.

Disclaimer

Volledigheid en bronvermelding

The Rights Forum streeft naar een zo volledig mogelijke Monitor, maar kan niet garanderen dat alle relevante informatie wordt opgenomen. Het kan voorkomen dat informatie ontbreekt of dat niet-relevante resultaten verschijnen. Controleer daarom altijd de oorspronkelijke bronnen bij de Tweede Kamer.

Steun ons

Help ons de Monitor uit te bouwen

De Parlementaire Palestina Monitor is ontwikkeld dankzij de steun van onze donateurs. Wilt u bijdragen aan het onderhoud en de verdere ontwikkeling van de Monitor?

Steun ons met een donatie